Чаплинська районна рада Херсонської області

Офіційний сайт

Get Adobe Flash player
joomla

Громадське обговорення райради

Інформації, статті

Про затвердження тарифів на платні

медичні послуги Чаплинської районної лікарні

Повідомлення

про оприлюднення регуляторного акту проекту рішення

сесії Чаплинської районної ради «Про затвердження тарифів

на платні медичні послуги Чаплинської районної лікарні»

          Відповідно до статтей 9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11 вересня      2003 року  № 1160-IV, та з метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань, Чаплинська районна рада повідомляє про наміри оприлюднити регуляторний акт - проект рішення. Проект даного рішення розроблено відповідно до вимог Податкового кодексу України, Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".    

         Розробник  проекту регуляторного акту: Чаплинська районна лікарня.

        Проект рішення сесії Чаплинської районної ради «Про затвердження тарифів на платні медичні послуги Чаплинської районної лікарні» та аналіз регуляторного впливу розміщений на сайті Чаплинської районної ради : rayrada.chapl.gov.ua

            Зауваження  та  пропозиції  щодо  проекту  регуляторного  акта та аналізу регуляторного впливу  приймаються  за поштовою  адресою:   Чаплинська  районна  рада, вул. Паркова, 40,  смт  Чаплинка, Херсонська область,   75200 та електронною поштою:  e-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript             

       Термін приймання зауважень від фізичних і юридичних  осіб, їх об′єднань - один календарний  місяць з дня оприлюднення.

АНАЛІЗ

регуляторного впливу проекту рішення

сесії Чаплинської районної ради «Про затвердження тарифів

на платні медичні послуги Чаплинської районної лікарні» 

«05» травня  2016 року                                                                      смт Чаплинка

          Цей аналіз регуляторного впливу розроблений відповідно до статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308.

         Назва регуляторного органу – Чаплинська  районна рада.

Назва регуляторного акта - проект рішення Чаплинської районної ради

 «Про затвердження тарифів на платні медичні послуги Чаплинської районної      лікарні».

         Головний розробник аналізу регуляторного впливу – Чаплинська районна лікарня.

         Відповідальна особа – Козаченко Наталія Володимирівна - головний лікар Чаплинської районної лікарні.

Контактний телефон – (05538) 2-21-03.

  1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання.

Регуляторним актом, вплив якого аналізується, затверджується тарифи на платні медичні послуги Чаплинської районної лікарні, що відповідно до вимог чинного законодавства можуть надаватись за плату, оскільки в зв’язку з недостатнім фінансуванням центральної районної лікарні безкоштовні обстеження виконувати неможливо. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 11 липня 2002 року № 989 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 р. №1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров’я та вищих медичних закладах освіти»  до переліку платних послуг, які можуть надаватися в державних та комунальних закладах охорони здоров’я, вищих медичних навчальних закладах та науково-дослідних установах відносяться проведення попередніх профілактичних медичних оглядів при прийнятті на роботу, для отримання посвідчення водія транспортних засобів, а також відповідні періодичні профілактичні медичні огляди, лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненнями громадян, що надаються без направлення лікарів.

         Тарифи на платні медичні послуги економічно обґрунтовуються та затверджуються, виходячи з фактичних витрат по кожному дослідженню.

         Враховуючи необхідність у зручності проведення медичних оглядів населенням  виникла потреба у проведенні розрахунків вартості платних медичних послуг та їх затвердження.

2.    Цілі державного регулювання.

Регуляторний акт регламентує дії, встановлює повноваження та обов'язки, а також визначає шляхи та механізми для забезпечення відшкодування медичними закладами охорони здоров'я району коштів, затрачених на надання послуг, що відповідно до вимог чинного законодавства можуть надаватись за плату.

Переліком платних послуг, що можуть надаватись районною лікарнею встановлюються повноваження медичної установи на надання послуг згідно Переліку за плату, розрахунок якої повинен здійснюватись згідно калькуляцій, що затверджуються регуляторним актом поряд із Переліком.

3.       Альтернативні способи досягнення цілей.

Перша альтернатива - залишити дану ситуацію без змін.

Дана альтернатива є неприйнятною, оскільки залишення розміру тарифів на теперішньому рівні враховуючи збільшення собівартості медичних послуг, може привести у майбутньому до недостатньої кількості  коштів на потреби по обслуговуванню населення. Поряд із цим, відсутність плати за ці послуги потягне за собою виникнення загрози у ненаданні цих послуг взагалі через відсутність коштів на їх фінансування.

Інша альтернатива – затвердити тарифи  на платні профілактичні медичні послуги Чаплинської районної лікарні в сторону збільшення відповідно до калькуляції для розрахунку плати за них.

Дана альтернатива є прийнятною, оскільки спрямована на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року№ 1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров'я та вищих медичних закладах освіти» та покриття обґрунтованих витрат закладів охорони здоров'я району на надання цих послуг.

4. Механізм і заходи, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми.

Запропонований проект регуляторного акта передбачає затвердження тарифів на платні медичні послуги Чаплинської районної лікарні, які можуть надаватись закладами охорони здоров'я району та впорядкування справляння плати за ці послуги відповідно до вимог чинного законодавства.

Проект рішення Чаплинської районної ради «Про затвердження тарифів на платні медичні послуги Чаплинської районної лікарні» - районний нормативно-правовий акт, який установлює тарифи на  платні медичні  послуги, які можуть надаватись установою та впорядковує справляння плати за ці послуги.

Перелік платних послуг, які можуть надаватись районною лікарнею  є обов'язковим для всіх суб'єктів, що приймають участь у проведенні заходів на надання цих послуг та звітуються за отримання та використання коштів, що надійшли як плата за надання цих послуг.

Акт доводиться до відома суб'єктів відносин через засоби масової інформації шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Чаплинської районної ради.

5.         Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей.

Проект розроблений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. №1548 „Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів), постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 р. №1138 „Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров’я та вищих медичних закладах освіти”.

         В зв'язку з тим, що Перелік платних послуг, які можуть надаватись медичним закладом району буде відповідати вимогам чинного законодавства, впровадження даного регуляторного акта забезпечить відшкодування районною лікарнею коштів, затрачених на надання послуг, що відповідно до вимог чинного законодавства можуть надаватись за плату.

Впровадження проекту рішення не потребує додаткових коштів з бюджету.

6. Визначення  очікуваних  результатів – метод  аналізу  вигод та витрат.

         Методи одержання результатів відстеження: звітність районної  лікарні щодо надходження коштів від платних послуг, використання існуючої законодавчої та правової бази у сфері надання платних послуг, здійснення порівняльного аналізу.

З прийняттям регуляторного акта буде врегульовано інтереси громадян, суб'єктів господарювання та інтереси держави при затвердженні тарифів на платні медичні послуги Чаплинської районної лікарні, які можуть надаватись районною лікарнею та покращення якості надання цих послуг.

Аналіз вигод і витрат.

Органи влади:

Вигоди:

Витрати:

Регламентація дії, встановлення повноважень та обов'язків, затвердження тарифів на платні медичні послуги Чаплинської районної лікарні, які можуть надаватись районною лікарнею, визначення шляхів та механізмів для забезпечення відшкодування установою коштів, затрачених на надання послуг, що відповідно до вимог чинного законодавства можуть надаватись за плату.

Відсутні

Суб'єкти господарювання:

Вигоди:

Витрати:

Чітке встановлення загальних прав та обов'язків для суб'єктів відносин при плануванні надання платних послуг, надходження коштів до бюджету районної лікарні за надання платних послуг.

Відсутні

Громада (громадяни):

Вигоди:

Витрати:

Покращення якісного та кількісного показника при наданні послуг, відповідно до Переліку платних послуг, що можуть надаватись районною лікарнею.

Встановлена плата за послуги

  На дію регуляторного акта можуть впливати зовнішні чинники, пов'язані із змінами в законодавстві.

7. Строк дії регуляторного акта.

 Термін дії регуляторного акта – не обмежений конкретним терміном – до моменту потреби. Зміни та доповнення можуть бути внесені після внесення відповідних змін до чинного законодавства України та у разі потреби – за підсумками аналізу відстеження його результативності.

На скорочення строку чинності регуляторного акта можуть вплинути:

- зростання тарифів на енергоносії, водопостачання та водовідведення, теплопостачання тощо;

- ріст закупівельних цін на медикаменти, перев'язувальні засоби та медичний інструментарій, необхідні для проведення медичних оглядів.

8. Визначення  показників  результативності

 регуляторного  акту.

         Дані, на основі яких проводиться відстеження результативності: дані щомісячних звітів по наданню платних послуг та кількості осіб, яким дані послуги були надані.

Реалізація  проекту рішення не потребує  матеріальних та інших витрат. 

     9. Визначення   заходів,  за  допомогою  яких буде  здійснюватися 

         відстеження   результативності   регуляторного  акту.

Результативність регуляторного акту здійснюється за допомогою проведення  відстеження  статистичних  даних та фінансових звітів.

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюється після набрання чинності цим регуляторним актом, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності цього акта.

Повторне відстеження результативності проводиться не пізніше ніж через два роки з моменту набрання чинності цим актом.

Періодичне відстеження буде проводитись раз на кожні три роки після проведення повторного відстеження.

Відстеження стану відшкодування районною лікарнею коштів, затрачених на надання послуг, що відповідно до вимог чинного законодавства можуть надаватись за плату, покращення якості надання цих послуг буде здійснюватися шляхом аналізу статистичних даних.

Головний лікар Чаплинської

районної лікарні                                                                              Н.В. Козаченко

 

                                                                                                                    ПРОЕКТ

                                                           ЧАПЛИНСЬКА   РАЙОННА   РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 ІХ сесія VІІ скликання

Р І Ш Е Н Н Я

___________  2016                                                                                      № ____

Про затвердження тарифів на платні

медичні послуги Чаплинської районної лікарні

              Розглянувши лист Чаплинської районної лікарні від 04 лютого         2016 року № 118 щодо затвердження тарифів на платні медичні послуги, відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року №1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров’я та вищих медичних закладах освіти»   (із внесеними змінами), постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 „Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів),   враховуючи висновки та рекомендації постійних комісій районної ради, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:

         1. Затвердити тарифи на платні медичні послуги Чаплинської районної лікарні, згідно додатку.

         2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на  постійну  комісію  районної   ради   з   питань планування, бюджету та соціально-економічного розвитку.

Голова районної ради                                                            В.М. Бериславський

 

                                                                                 Додаток  

                                                                                до рішення ІХ сесії

                                                                                районної ради VІІ скликання

                                                                                _________2016  № ______                                                           

Перелік тарифів

на платні медичні послуги Чаплинської районної лікарн

№ п/п

Найменування послуг

Вартість (грн.)

І.

Профілактичні огляди, у тому числі:

 

1.

Лікар - терапевт

  5,60

2.

Лікар - дерматолог

  6,29

3.

Лікар - невропатолог

  4,96

4.

Лікар - хірург

  4,45

5.

Лікар - офтальмолог

  4,25

6.

Лікар - отоляринголог

  6,59

7.

Лікар - гінеколог

11,48

8.

Лікар - стоматолог

10,10

 

Всього

53,72

ІІ.

Лабораторне дослідження

 

1.

Загальний аналіз крові

10,49

2.

Загальний аналіз сечі

10,45

3.

Аналіз на гонококи й атепічні клітини

16,35

4.

Визначення групи крові і резус-фактора

19,09

5.

Кров на РПМ

30,25

6.

Аналіз крові на цукор

13,75

7

Печінкові проби

23,38

ІІІ.

Флюорографічне обстеження

14,85

ІV.

Рентгенографія

51,42

V.

ЕКГ

  7,82

VІ.

УЗД

11,55

 Керуючий справами виконавчого

апарату районної ради                                                                          О.В. Лелеко

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Виплата пенсії за довіреністю

Увага пенсіонерам!

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, яким затверджено нові соціальні стандарти.

Так з 1 травня 2016 року встановлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, у розмірі 1130,00 грн, з 1 грудня 2016 року - 1208,00 грн.

Відповідно до статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (в редакції від 02.03.2015 № 213-VIII) перерахунок пенсії у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, буде проведено тільки непрацюючим особам.

Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з наступного дня після звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Враховуючи зазначене, особи, які не працюють повинні повідомити орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії про дату звільнення або припинення такої діяльності шляхом подання заяви.

При цьому необхідно надати документи, що засвідчують відповідні відомості (копію трудової книжки із записом про звільнення та/або копію цивільно-правового договору).