Чаплинська районна рада Херсонської області

Офіційний сайт

Get Adobe Flash player
joomla

Герб та Прапор

Герб і Прапор

                                   ХХVсесія  VІ  скликання 

           Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

22.02.2013                                                                                                             № 418

Про  Герб і Прапор Чаплинського району Херсонської області

         Керуючись статтями 22, 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Указу Президента України від 18 травня 2000 року           № 694 «Про впорядкування герботворчої справи в Україні», з метою утвердження місцевого самоврядування, відновлюючи історичні традиції українського народу, врахувавши  погодження  спільного засідання президії районної ради, постійної комісії з питань планування, бюджету та соціальноекономічного розвитку і робочої групи з підготовки ХІУ сесії районної ради УІ скликання  від 07 лютого 2012 року, рішення сільських, селищних рад щодо Герба і Прапора району,  районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити згідно з додатком:

 1.1. Герб і Прапор Чаплинського району Херсонської області та їх опис.

1.2. Положення «Про зміст, опис та порядок використання символіки Чаплинського району Херсонської області».

 3. Редакції районної газети «Радянська Таврія» опублікувати це рішення, графічне зображення Герба, Прапора району, Положення «Про зміст, опис та порядок використання символіки Чаплинського району Херсонської області» для широкого ознайомлення громадськості.

 4. Вважати, що Герб і Прапор Чаплинського району є символами територіальної громади, і до їх зображення слід ставитись з пошаною.

 5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради мандатну, з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності та правопорядку, місцевого самоврядування та взаємодії із засобами масової інформації.

Голова районної ради                                                                М.С.Самойлов

                             Додаток

                                                                           до рішення ХХVсесії районної ради

                                     УІ скликання

                                               22.02.2013 №  418

П О Л О Ж Е Н Н Я

про зміст, опис та порядок використання Герба і Прапора Чаплинського району Херсонської області

Символами Чаплинського району є Герб і Прапор.

1.Зміст символіки

Герб і Прапор відображають давню історію краю та особливості сьогодення, пов’язані з аграрним сектором економіки.

Герб і Прапор покликані формувати громадянську гідність, патріотичні почуття, історичну гордість та впевненість у майбутньому свого краю.

Чаплинський район розташований в межах Чапельського поду. «Чаплі» по - тюрськіболото. Для назви селища слов’янські поселення використали українське слово «чаплі». В основу символіки району взято стилізоване зображення цього птаха. В золотому полі зелений овал символізує Великий Чапельський під, біла чаплясимвол природи безкраїх таврійських степів,  прообраз птахафенікса, який постійно відроджується. Білий колір символізує чистоту, благородство, шляхетність.

Візитною карткою району є всесвітньо відомий заповідник «Асканія –Нова», символом якого  є степовий орел. Заповідний степ АсканіїНова -  єдине місце, де росте скіфський тюльпан та найгарніший з усіх тюльпанів - тюльпан Шренка.

Кольори символіки району символізують хлібородну ниву і мирне небо.

2. Опис символіки:

2.1. Герб району має форму напівкруглого щита золотого кольору, який є символом сонця, золотистих ланів і багатства. В центрі Герба - овальне коло, в ньому зображена біла чапля. Зелений колірсимвол добробуту та стабільності. По обидва боки Герба розташовані щитотримачі: стилізовані зображення степових орлів, хранителів  заповідних степів. Орли виконані в природному коричневому кольорі з сірим дзьобом і жовтими лапами. Зверху Герб увінчаний золотою стилізованою короною у вигляді тюльпанів Шренка та скіфського. Внизу Герба на блакитній стрічці напис золотими буквами «Чаплинський район».

2.2. Прапор районуце прямокутне полотнище жовтого кольорузі співвідношенням сторін 2х3, на зеленому фоні по центру якого розташована біла чапля. Нижня частина прапора завершується блакитною смугою.

3. Порядок використання Герба і Прапора району.

3.1. Гербі ПрапорЧаплинського району є офіційними символами органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.

3.2. Власником Герба і Прапора є Чаплинська районна рада. Оригінали Герба і Прапора району в авторському виконанні та дане Положення зберігаються в  районній раді.

3.3. Репродукування та тиражування Герба  і Прапора Чаплинського району здійснюються у вигляді кольорового, чорно-білого, об'ємного чи графічного зображення, довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів, довільних розмірів.

При репродукуванні та тиражуванні Герба і Прапора Чаплинського району має бути збережена кольорова, графічна подача оригіналу та його опису з обов'язковим дотриманням пропорцій зображення Герба та Прапора, затверджених сесією Чаплинської районної ради.

3.4. Зображення Герба Чаплинського району встановлюється:

- на фасаді будинків районної ради та районної державної адміністрації;

- у сесійній залі районної ради та залі засідань районної державної адміністрації;

- у службових кабінетах голови районної ради та голови районної державної адміністрації, подасться на їхніх штандартах;

- на нагородних грамотах, вітальних листах, іншій церемоніальній неофіційній кореспонденції представницьких та виконавчих органів;

- офіційних виданнях районної ради;

- на центральних дорогах  при в'їзді на територію району.

3.5. Прапор Чаплинського району вивішується на будинку або піднімається на щоглі перед будинком Чаплинської районної ради, встановлюється в службових кабінетах голови районної ради та голови районної державної адміністраціїЙого можна вивішувати на будівлях органів місцевого самоврядування Чаплинського  району. Інші установи, організації, підприємства, об'єднання громадян, фірми тощо можуть піднімати прапор Чаплинського  району у таких випадках:

- у дні державних та місцевих свят;

- під час проведення урочистих церемоній та урочистих заходів. При одночасному піднятті чи вивішуванні Державного Прапора України та Прапора Чаплинського  району останній не повинен перевищувати розмірами Державний Прапор України і розміщується справа від ньогобоку глядача).

При одночасному піднятті чи вивішуванні Прапора Чаплинського  району та Прапора установи, організації, підприємства, фірми тощо останній не повинен перевищувати розмірами Прапора Чаплинського району й розміщується з правого боку від ньогобоку глядача).

3.6. Зображення Герба та Прапора Чаплинського району може використовуватися:

- як елемент святкового оформлення населених пунктів району;

- на  Грамотах, Почесних грамотах, вітальних листах, пам'ятних адресах, важливих документах;

- підчас проведення районними організаціями регіональних, господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів;

- офіційними делегаціями Чаплинського  району у загальноукраїнських, міжнародних заходах у сфері політики, бізнесу, культури та спорту;

- для виготовлення пам’ятних знаків (значків).

3.7. Юридичні та фізичні особи мають право використовувати тільки затверджене зображення Герба та Прапора Чаплинського району, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції тощо) - лише з дозволу Чаплинської районної ради на підставі угоди з нею.

При цьому розмір збору за право використання місцевих символів для юридичних осіб становить 0,1 % вартості виробленої продукції, виконаних робіт, наданих послуг з використанням місцевої символіки; для громадян, що займаються підприємницькою діяльністю - п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Платники збору несуть відповідальність за правильність і своєчасність сплати збору відповідно до чинного законодавства. Контроль за повнотою і своєчасністю сплати збору здійснює Чаплинська міжрайонна державна податкова служба.

Дія цього пункту не поширюється на культурно-освітні та навчальні заклади, юридичні та фізичні особи, які використовують зображення Герба та Прапора Чаплинського району з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування національної свідомості громадян.

3.8. Кошти від збору за право використання місцевих символів надходять до районного бюджету.

3.9. Дозвіл на використання Герба та Прапора Чаплинського району передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому він зображений. У разі втрати популярності товару через погіршення якості, власник символів (районна рада) має право розірвати угоду з товаровиробником.

3.10. Виключне право на використання Герба та Прапора належить Чаплинській  районній раді.

3.11. Не дозволяється використання ГербаПрапорарайону без спеціальної згоди Чаплинської районної ради у випадках, не передбачених цим Положенням.

3.12. Чаплинська районна рада має право вимагати припинення несанкціонованого користування символікою і відшкодування заподіяної цим шкоди у порядку, встановленому чинним законодавством.

3.13. У разі порушення юридичними та фізичними особами цього Положення вони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Керуючий справами виконавчого  апарату районної ради         М.К. Степаненко

Герб Чаплинського району - ЗАВАНТАЖИТИ

Прапор Чаплинського району  - ЗАВАНТАЖИТИ